Road-OFF, koła Allroad

Dla kogo koła Evanlite Road-OFF?
Allroad - na szosę i w teren

Poradnik Evanlite | Blog

Różnorodność tras i warunków staje się normą, a znalezienie uniwersalnego zestawu kół allroad, który sprawdza się zarówno na szosie, jak i w terenie, jest istotnym rozwiązaniem poszukiwanym przez wielu użytkowników.

Koła Evanlite Road-Off z obręczą o wysokości 45 mm i szerokości 25 mm, łączą w sobie cechy kół szosowych i gravelowych, idealnie wpisując się w szosowo-terenowe zastosowanie allroad.

Aerodynamika spotyka wytrzymałość

Obręcz kół Evanlite Road-Off o wysokości 45 mm to więcej niż tylko estetyczny detal. Ta wysokość jest starannie wyważonym kompromisem między wysokimi szosowymi prędkościami jazdy a wszechstronnością użytkowania w zróżnicowanym terenie. Lekka i aerodynamiczna karbonowa obręcz zapewnia efektywną jazdę na szosie, pozwalając na łatwiejsze utrzymywanie wysokich prędkości i poprawę dynamiki. Jednocześnie, nie jest na tyle wysoka, aby negatywnie wpływać na prowadzenie roweru w warunkach bocznych podmuchów wiatru czy na nierównym terenie takim jak: szutry, ścieżki leśne, słabej jakości asfalt.

Szeroka obręcz - jakie opony?

Szerokość wewnętrzna obręczy Road-OFF wynosząca 25 mm doskonale współgra z oponami szosowymi/allroad o szerokości 32-38c i z niewielkim bieżnikiem. Oczywiście można zastosować również szersze opony gravelowe z agresywnym bieżnikiem w teren.

Wszechstronność takiej szerokości obręczy i dobór odpowiednich opon pozwala na swobodne przejście z gładkiej asfaltowej nawierzchni na lekko nierówny teren, bez obaw o komfort jazdy czy przyczepność

Rekomendowany zakres opon 32-55 mm. Obręcz jest w typie hooked (z haczykiem), co pozwala na większe spektrum doboru opon zarówno tych z segmentu szosowego 32c.

Szprychy Sapim D-Light

Szprychy Sapim D-Light, zastosowane w kołach Evanlite Road-Off, to synonim lekkości i wytrzymałości. To optymalne połączenie wytrzymałości i niskiej masy. Okrągłę cieniowane szprychy Sapim D-Light charakteryzuje wysoka odporność na zmęczenie materiału i uszkodzenia, co jest niezbędne podczas jazdy w zmiennych warunkach terenowych.

D-Lighr szprycha cieniowana 2.0-1.65-2.0 mm

Piasty DT Swiss Straightpull

Koła Evanlite Road-OFF budujemy w oparciu o Piasty DT Swiss, które są znane z dobrego uszczelnienia łożysk i precyzyjnego działania mechanizmu zazębiającego ratchet, co jest kluczowe dla zapewnienia płynnego i stabilnego toczenia kół.

Piasta w typie Straightpull (pod proste szprychy) eliminuje słabe punkty związane ze szprychami giętymi, co zwiększa ogólną wytrzymałość koła. Dzięki temu, koła Evanlite Road-Off są gotowe na intensywne wykorzystanie zarówno na szosie, jak i w terenie.

Dla kogo Road-OFF?

Koła Evanlite Road-Off świetnie sprawdzą się w roli uniwersalnego zestawu dla kolarzy, którzy cenią sobie różnorodność. Bez względu na to, czy planujesz długą wyprawę po szosie z elementami szutrowymi, czy jazdę po odcinkach leśno-szutrowych. Te koła zapewnią wysoką efektywność jazdy w mieszanym terenie. Poprzez wybór odpowiedniej opony, bardzo dobrze adaptują się do różnych warunków i rodzajów nawierzchni, co czyni je idealnym wyborem dla osób, które nie chcą ograniczać się do jednego typu jazdy.

Natomiast do przeznaczenia typowo gravelowego w bardziej wymagającym technicznie terenie z mniejszą ilością szybkich odcinków trasy, rekomendujemy model Evanlite New Gravel z niższą obręczą 35 mm.

Shopping cart

0

No products in the cart.

EVANLITE®‎