Uniwersalne koła karbonowe

New Disc 45 - Pomiędzy wysokim, a niskim stożkiem

Poradnik Evanlite | Blog

45-milimetrowy profil obręczy nie tylko poprawia aerodynamikę, ale także zapewnia lepsze prowadzenie w warunkach bocznych wiatrów, co w połączeniu z ogólnie niską wagą kół, zapewnia uzasadnione rozwiązanie jako koła uniwersalne na zróżnicowane trasy.

Umiarkowana wysokość obręczy czyni koła idealnym wyborem zarówno do jazdy na płaskim, jak i w terenie pagórkowatym. Dzięki zastosowaniu karbonowej obręczy, koła są bardzo lekkie, co przekłada się na szybsze przyspieszanie roweru i łatwiejsze pokonywanie podjazdów. Waga kół w bazowej konfiguracji na piasatch DT 350 od 1440 gramów do 1350 gramów w topowej konfiguracji na piastach DT 180 EXP.

Piasty DT Swiss: Synonim Niezawodności

Piasty DT Swiss Straightpull są znane ze swojej precyji wykonania, a co za tym idzie - wysokiej bezawaryjności. W konfiguratorze Evanlite dostępne są modele piast DT 350, 240 i 180 EXP, które m.in. cenione są za doskonałe uszczelnienie łożysk, co minimalizuje potrzebę konserwacji i zapewnia długotrwałe, płynne działanie. Każda z piast działa o wysoce bezawaryjny i efektywny system zazębiania ratchet 36T.

Typ piasty Straightpull (piasta pod proste szprychy bez zagięć) znacząco zwiększa sztywność i trwałość całego koła.

Szprychy: Sapim D-Light czy DT Aerolite

Szprychy są często niedocenianym, ale kluczowym elementem kół. W przypadku kół Evanlite, do wyboru w konfiguratorze są dwa modele szprych: Sapim D-Light i DT Aerolite.

Sapim D-Light: okrągłe, cieniowane 2.0 - 1.65 - 2.0 mm
DT Aerolite: płaskie 2.0/2.3 x 0.9 mm

Szprychy Sapim D-Light są idealne dla tych, którzy szukają lekkości bez kompromisów w kwestii wytrzymałości. Z kolei DT Aerolite, będąc jednymi z najlżejszych na rynku, są przeznaczone dla kolarzy, dla których priorytetem jest maksymalna redukcja wagi sprzętu.

Obie opcje zapewniają odpowiednią sztywność i trwałość. Szprychy Aerolite są ok. 30 gramów lżejsze od D-Light (komplet kół), ale rekomendujemy je do wyczynowego zastosowania i użytkowników o wadze do 80 kg.

Jaka szerokość opony?

Szerokość wewnętrzna obręczy New Disc 45 to 21 mm, a zewnętrzna 29 mm. Profil obręczy jest zoptymalizowany pod kątem najlepszych rezultatów aerodynamicznych dla opon szosowych 25-28 mm, czyli dla zakresu, który jest obecnie najczęściej stosowany przez zawodowych kolarzy.

Dozwolony zakres szerokości opon dla omawianej obręczy to 25 - 42 mm. Obręcz w typie hooked (z haczykiem), to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla opon szosowych. Możliwy montaż tubeless lub z dętką.

Trwałość i serwis

W przypadku potrzeby serwisowania, zarówno piasty DT Swiss, jak i szprychy Sapim/DT są łatwo dostępne, co ułatwia konserwację i ewentualne naprawy. Koła są również obejęte programym ochronntm Evanlite Protector - 2 letnią darmową naprawą w przypadku uszkodzenia w trakcie użytkowania. Koła Evanlite są zaprojektowane z myślą o trwałości. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów i komponentów kół przyczynia się do wielosezonowej eksploatacji kół w zróżnicowanych warunkach.

Serwis kontrolny - wynikający z eksplotacji zaleca się przeprowadzić raz w sezonie (sprawdzenie naprężenia szprych, czyszczenie i smarowanie ratcheta piasty, kontrola łożysk)

Dla kogo 45 mm?

Koła zbudowane w oparciu o obręcz Evanlite 45 mm to trafny wybór lekkich karbonowych kół, które poprawią efektywność jazdy w zróżnicowanym terenie szosowym.

W porównaniu do zwykłych aluminiowych kół, New Disc 45 przyczynią się do łatwiejszego utrzymywania wysokich prędkości na płaskich odcinkach, a także zapewnią bardziej dynamiczną jazdę w terenie górsko-pagórkowatym, czyniąc rower podatniejszym na przyspieszenia.

Do wyczynowego zastosowania i uzyskania niskich oporów toczenia rekomendujemy dobór opony w zakresie 25-28 mm, aczkolwiek dla większego komfortu jazdy, z powodzeniem można zastosować szersze opony allroad do 42 mm.

Shopping cart

0

No products in the cart.

EVANLITE®‎