New Champion 48-53

Nowy model szosowy
EVANLITE NEW CHAMPION

Artykuł Evanlite | 8 minut czytania

Miło nam poinformować, że na nowo zdefiniowaliśmy topowy model kół Evanlite Champion. Dotychczasowe modele Champion 45 i 58 zostały zastąpione przez model New Champion. Innymi słowy, to najszybsze koła szosowe, jakie do tej pory stworzyliśmy.

Jednym z kluczowych elementów nowego modelu New Champion jest zoptymalizowany kształt obręczy o wysokości 48-53 mm. Poprawiony pod kątem aerodynamiki, umożliwia efektywniejszy przepływ powietrza wokół obracającego się koła, zwłaszcza podczas bocznych wiatrów. Taki kształt zapewnia lepszą kontrolę nad rowerem, stabilność oraz płynność jazdy, co w efekcie przekłada się na osiąganie wyższych prędkości.

Nowy model został zaprojektowany z myślą o maksymalnej aerodynamice i sztywności, co pozwala na doskonałe osiągi zarówno na płaskich, jak i pagórkowatych trasach. Jednak dzięki stosunkowo niskiej wadze, koła poradzą sobie również na bardziej górzystych trasach.

Flat roads
5/5
Hilly roads
5/5
Mountains
4/5
Wysoka sztywność zapewnia efektywny transfer mocy

Wysoka sztywność kół New Champion jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ich wyjątkową wydajność. Dzięki zastosowaniu topowych, płaskich szprych DT Aerocomp, koła te wyróżniają się wysoką sztywnością, co przekłada się na wysoce efektywny transfer mocy, pożądany w kolarstwie szosowym.

Dodatkowo, wysoka i sztywna obręcz zwiększa stabilność i precyzję prowadzenia. W połączeniu z zaawansowanym profilem, cały zestaw umożliwia osiąganie wyższych prędkości przy mniejszym wysiłku.

DT Aerocomp, płaskie, 2.0/2.3 x 1.25 mm,
nie mylić z Aerolite, które są lżejsze, ale mają nieco niższą sztywność i wytrzymałość.

Piasty DT Swiss

Standardowo, w konfiguratorze modelu dostępne są piasty DT Swiss. W modelu New Champion stosujemy sprawdzone piasty DT Swiss: 180 EXP, 240 EXP oraz DT 350. Każda z tych piast gwarantuje wysoką płynność i bezawaryjność działania, niezawodność, minimalne opory toczenia oraz bardzo dobre uszczelnienie łożysk.

Każdy z modeli piast działa w oparciu o mechanizm ratchet 36T - sprawdzony system o wysokiej niezawodności

Główna różnica między modelami piast DT Swiss to waga. Wyższy model, DT 240 EXP, jest lżejszy o 40 gramów (komplet) względem DT 350.
Natomiast topowy model, DT 180 EXP, poza najniższą wagą (60 gramów mniej od DT 350), jest wyposażony w ceramiczne łożyska. Należy jednak pamiętać, że tego typu łożyska zużywają się szybciej niż standardowe stalowe, więc korzystanie z nich w kołach treningowych jest mało ekonomiczne.

Najlepszy stosunek jakości do ceny oferuje model DT Swiss 350, który jest trafnym wyborem dla większości użytkowników, ponieważ w trakcie jazdy różnice między nim a wyższymi modelami nie są aż tak odczuwalne.

Specyfikacja obręczy

Obręcz modelu New Champion posiada wewnętrzną szerokość 21 mm i zewnętrzną 28.4 mm. Taka konstrukcja jest zoptymalizowana pod kątem opon o szerokości 25-28c, które są najczęściej stosowane w profesjonalnym peletonie. Obręcz z haczykiem (hooked) umożliwia elastyczny wybór między oponami dętkowymi a bezdętkowymi.

Niska waga kół z wysoką obręczą

Koła Evanlite New Champion są wyjątkowo lekkie, pomimo obręczy o wysokości 48-53 mm. Ich waga zaczyna się od 1520 gramów (komplet), co udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu zaawansowanych materiałów karbonowych i mniejszej ilości warstw lakieru. Pomimo wysokiej obręczy, stosunkowo niska waga kół przekłada się na optymalne wspinanie pod górę i przede wszystkim wysoką dynamikę jazdy po pagórkowatych trasach i łatwość przyspieszania podczas sprintów.

New Champion DT 350 - 1520 gramów
New Champion DT 240 - 1480 gramów
New Champion DT 180 - 1460 gramów

Rozszerzona gwarancja Evanlite Protector

Wszystkie nowe koła Evanlite dostępne w oficjalnej kolekcji są objęte rozszerzoną gwarancją producenta. W przypadku uszkodzenia kół w ciągu pierwszych dwóch lat od zakupu, naprawa zostanie wykonana bezpłatnie. Ponadto, każdy klient otrzymuje dożywotnią gwarancję, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie inwestycji w najwyższej jakości sprzęt kolarski.

Dla kogo model New Champion?

Model Evanlite New Champion został stworzony z myślą o wymagających kolarzach, którzy oczekują najwyższej wydajności i niezawodności na trasie. Te koła są idealne dla zawodników rywalizujących na płaskich, pagórkowatych oraz górzystych etapach, gdzie kluczowe są zarówno aerodynamika, jak i niska waga. Dzięki zaawansowanemu profilowi obręczy, sztywnym szprychom DT Aerocomp oraz lekkiej konstrukcji, New Champion oferuje doskonałą transmisję mocy, stabilność i precyzję prowadzenia. To sprawia, że są to nasze najlepsze koła szosowe, pozwalające osiągnąć lepsze wyniki i cieszyć się komfortem jazdy w każdych warunkach. Jeśli szukasz sprzętu, który zapewni Ci przewagę nad konkurencją i maksymalną efektywność jazdy, New Champion to wybór, który przyczyni się do poprawy wyników.

Shopping cart

0

No products in the cart.

EVANLITE®‎